Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, pt.: „Eucharystia daje życie”. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 13 grudnia.
 3. Podczas Mszy świętej pobłogosławimy opłatki, wieńce i świece.
 4. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych W naszym kościele będą odprawiane:
 • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
 • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30

Zgodnie z istniejącymi obostrzeniami proponujemy, aby dzieci pierwszokomunijne z klas 3A i 3B przychodziły w poniedziałek i wtorek, dzieci z klas 3C i 3D przychodziły w środę i czwartek, młodzież do bierzmowania pozostałe dwa dni. Zgodnie z tradycją na msze, przynosimy lampiony i świece.

 1. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej lub u Pana Kościelnego w zakrystii. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 2. Świece na stół wigilijny rozprowadza PZC. Małe świece ofiara min. 6 zł., duże min. 15 zł. Wraz ze świecami będzie rozprowadzone sianko. Przy ołtarzu bocznym można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant, cukier, mąka, ryż oraz środki chemiczne używane w domach.
 3. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17:30 nabożeństwo i Msza w int. nowych powołań. W piątek okazja do spowiedzi od 17:00, o 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o 11:00 Msza, zmiana tajemnic i nabożeństwo wynagradzające Nielokalnemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Odwiedziny chorych w domach po umówieniu telefonicznym, prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z Komunią przed świętami.
 5. Za tydzień, niedziela Adoracyjna – dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Kazimierza Wielkiego nry parzyste i Bloki Cukrownicze.
 7. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Andrzej Ap
 • Czwartek św. Franciszek Ksawery patr. misji
 • Piątek św. Barbara patr. Górników

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie.