1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.
 2. Rozpoczynamy dziś REKOLEKCJE ADWENTOWE które potrwają do środy. Witamy serdecznie o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP. Nauki będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach oraz w tygodniu o 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa będzie we środę od 8:30 do 9:15 oraz od 17:30 do 18:15. Spotkania tematyczne odbędą się o godz. 20:00 w poniedziałek (temat: Szczera relacja z samym sobą) i wtorek (temat: sztuka przebaczania). ZAPRASZAMY WSZYSKICH CHĘTYNYCH. Podczas wszystkich nauk rekolekcyjnych ofiary składane na tacę w trakcie Mszy św. oraz do puszek na wieczornych konferencjach przeznaczone są na cele duszpasterskie ojców dominikanów.  
 3. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony.
 4. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony. W naszym kościele roraty będą odprawiane: Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 z kazaniem dla dzieci
 5. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu taca przeznaczona jest na remont Fary, w tym dniu również zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 6. Opłatki i świece na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła, a także podczas rekolekcji i pozostałych niedziel adwentu. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: Modlitwa Przyjaciół Paradyża o nowe powalania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17:30.
 8. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w tym dniu Msze święte o godz. 6:30, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy świętej o godz. 16:00 poświecenie medalików dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Natomiast o godz. 18:00 sprawowana będzie intencjo: O dar beatyfikacji Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Za osoby zaangażowane w proce procesu oraz we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Służebnicy Boże. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 9. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00 w Farze.
 10. Wspólnota mężczyzna zaprasza i zachęca wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy w sobotę (09.12.2023r.) o godz. 19:00.
 11. Do 17 grudnia, przy ołtarzu Krzyża świętego, można składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant (cukier, mąka, ryż, itp.), słodycze oraz środki chemiczne używane w domach.
 12. Parafialny Zespól Caritas zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie na kartkę Bożonarodzeniową. Prace mogą być wykonane w różnych technikach plastycznych. Kartka nie może przekraczać formatu zeszytu szkolnego. Prace przynosimy do oznaczonego kartonika przy bocznym ołtarzu do II Niedzieli Adwentu.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Sportowa, Strzelecka. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego nry parzyste i Bloki Cukrownicze
 14. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.