Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021

  1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Dożynki Diecezjalne w Rokitnie. Taca w dniu dzisiejszym poznaczone są dla uboższych parafii na pomoc w remontach. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny.
  2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czasie Odpustu parafialnego ku czci NMP. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.
  3. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegła niedziele na remont Fary. Zebraliśmy kwotę: 5831 zł.
  4. W Poniedziałek dzień imienin bp seniora Stefana Regmunta – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  5. W środę po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  6. Z ulicy: Obrońców Warszawy nie było nikogo. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary małżeństwu z ul. Przemysłowej. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Ogrodowa domki i al. Konstytucji 3-go maja.
  7. W czasie wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnym uczestnictwie we Mszy świętej.

Przypominamy:

Biuro administracji cmentarza czynne:

w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna:

we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

  1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
  2. W tym miesiącu zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  3. Łukasz odwiedzi swoich chorych, z Komunią Świętą, w poniedziałek 9.sierpnia.
  4. Polecajmy w modlitwach wszystkich pątników zdążających na Jasną Górę.
  5. W środę po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  6. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
  7. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska. W następną sobotę prosimy mieszkańców ulicy Obrońców Warszawy.
  8. Zgodnie z apelem ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza zachęcamy do szczepień przeciwko koronawirusowi.
  9. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii odpust drugorzędnej patronki naszego kościoła. Msze święte według porządku niedzielnego. Sumie odpustowej o 11:30 będzie przewodniczył ks. proboszcz Parafii św. Jadwigi Adam Tablowski. W czasie każdej Mszy błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych. Taca przeznaczona na pomoc dla biednych parafii naszej diecezji.
  10. Także w przyszłą niedzielę odbędą się dożynki diecezjalne w Rokitnie. Na dożynki organizowany jest wyjazd z Przyczyny Górnej. Zapisy pod nr telefonu, który jest dostępny w zakrystii.
  11. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
  12. Przypominamy:
  • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
  • Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00
  1. Patroni tygodnia:
  • Poniedziałek św. Teresa Benedykta od krzyża patr. Europy
  • Wtorek św. Wawrzyniec
  • Środa św. Klara
  • Sobota św. Maksymilian Maria Kolbe m.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

  1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na pomoc dla powodzian, PZC zebrało 1910 zł. Natomiast ze zbiórki na misyjne środki transportu zebrano 700 zł.
  2. W tym miesiącu zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  3. Dzisiaj kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni Powstania walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.
  4. Jutro, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja w int. nowych powołań od 17:30. W piątek okazja do spowiedzi od 17:15, o 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Sercu Maryi i zmiana tajemnic Różańcowych o 11:00.
  6. Paweł odwiedzi swoich chorych, z Komunią Świętą, w tym tygodniu.
  7. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  8. W tym czasie wyruszyły piesze pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę. Polecajmy w modlitwach wszystkich pątników.
  9. W środę po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont Fary.
  11. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
  12. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste. W następną sobotę prosimy mieszkańców ulic: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska.
  13. Zgodnie z apelem ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza zachęcamy do szczepień przeciwko koronawirusowi.
  14. Przypominamy:
  • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
  • Kancelaria parafialna czynna:

we wtorek od 10:00 do 11:00

w sobotę od 9:00 do 10:00

W środę wspominamy św. Jana Marię Vianeya, patrona proboszczów. Jego wstawiennictwu, polecamy, ks. proboszcza kan. Dariusza, który rozpoczął 6 rok posługi posługi w naszej parafii, życząc Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi w naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.