VII Niedziela Zwykła 20. luty AD 2022

  1. W tych dniach szczególnie zanosimy nasze modlitwy do Boga o pokój na Ukrainie.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. w zeszłą Niedzielę zebrano 7150 zł.
  3. Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii na Mszy o 12:00.
  4. We wtorek, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  5. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 18:00.
  6. Spotkanie ministrantów, lektorów, kandydatów w czwartek o 16:30.
  7. Spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania w czwartek na Mszy wieczornej (nie odbyło się w zeszłym tygodniu).
  8. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.
  9. Najbliższy czwartek nazwany jest tłustym, co przypomina nam o rozpoczęciu Wielkiego Postu.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste.
  11. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  12. W dniach 4-6 marca 2022r. w Rokitnie odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży połączone z warsztatami Akademii Dojrzewania dotyczących tworzenia i przeżywania relacji pod hasłem: „Bliżej – siebie, Boga, braci”.
  13. 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Przy tej okazji trwać będzie ogólnopolska nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nowenna rozpocznie się 3 marca, a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, 11 marca br.

Biuro administracji cmentarza jest czynne w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna:
we wtorek od 10 do 11:00 i od 16:00 do 17:00
w sobotę biuro jest nieczynne ze względu na konferencję

Komunikat ks. Biskupa Tadeusza:

Drodzy Diecezjanie,

ostatnie godziny przyniosły nam bardzo tragiczne informacje o rosyjskiej agresji na Ukrainę. Media przepełnione są obrazami palących się budynków, uciekających w panice mieszkańców wielu ukraińskich regionów. Te widoki przywołują w naszej pamięci bardzo bolesne wspomnienia związane z II wojną światową, gdy i nasza Ojczyzna stanęła wobec okrutnych, imperialistycznych wizji agresorów. Wiele osób, pamiętających tamte wydarzenia żyje ciągle wśród nas, być może nawet w naszych rodzinach.

Potrzeba dziś bardzo mocno naszej, chrześcijańskiej solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Włączając się w pragnienie Ojca Świętego Franciszka bardzo proszę, aby najbliższa Środa Popielcowa była w naszych parafiach dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Ponadto, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski proszę, aby w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek, z których ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Niech ten czas będzie dla nas ufnym wołaniem do Boga o pokój i opamiętanie się agresorów. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się Kapłański Dzień Modlitw o Pokój. Jako kapłani chcemy wspólnie trwać przed Panem prosząc o potrzebny pokój w naszych sercach i relacjach międzyludzkich i o nadzieję, z którą będziemy wkraczali w tak trudną rzeczywistość. Niech i w naszych parafiach nie zabraknie czasu modlitwy adoracyjnej właśnie w tej intencji.

Zawierzając losy Ukrainy i naszej Ojczyzny Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, pamiętajmy także o naszych Siostrach i Braciach z Ukrainy, którzy mieszkają i pracują pośród nas, na terenie naszej Diecezji. Oni bardzo potrzebują naszego wsparcia, dobrego słowa, ale może i konkretnych gestów pomocy. Wielu z ich bliskich ciągle mieszka na Ukrainie, pośród toczących się walk. Niech ten czas uczyni nas posłańcami pokoju, poprzez naszą codzienną modlitwę i gesty miłości, które pomogą nam doświadczyć zwycięstwa Chrystusa nad każdym złem.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

VI Niedziela Zwykła 13. luty AD 2022

  1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
  2. Jutro, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 18:00.
  4. Spotkanie ministrantów, lektorów, kandydatów w czwartek o 16:30.
  5. Spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania w czwartek na Mszy wieczornej.
  6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę na Mszy o 12:00.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Kazimierza Wielkiego nry parzyste i Bloki Cukrownicze. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa.
  8. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  9. W dniach 4-6 marca 2022r. w Rokitnie odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży połączone z warsztatami Akademii Dojrzewania dotyczących tworzenia i przeżywania relacji pod hasłem: „Bliżej – siebie, Boga, braci”.
  10. Nauki chrzcielne w najbliższy piątek po Mszy wieczornej.

    Biuro administracji cmentarza w poniedziałek jest nieczynne.
    Kancelaria Parafialna czynna:
    we wtorek tylko od 16:00 do 17:00
    oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.


V Niedziela Zwykła 6. luty AD 2022

  1. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na hospicja.
  3. W piątek, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie.
  4. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 18:00. Przed udzieleniem tego sakramentu należy wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Sportowa, Strzelecka. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic:.
  6. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  7. W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie zespołu synodalnego, na które zapraszamy szczególnie osoby zaangażowane w życie parafii i uczestniczące w I Synodzie Diecezjalnym.
  8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont Fary.

 Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna:
we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00
oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.