1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku.
 2. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Na fundację Miva Polska przekazano 800 zł.
 3. W tych dniach, w naszej diecezji, wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę: z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Głogowa. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
 4. Jutro, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecamy w modlitwie. Jutro rozpoczynamy także miesiąc trzeźwości.
 5. Wtorek, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 6. W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.
 7. W czwartek, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:30.
 8. Najbliższy piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17:30.
 9. W sobotę, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To także 1 sobota miesiąca. Msza i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmiana Tajemnic Różańcowych o 11:00.
 10. Najbliższa pierwsza niedziela miesiąca jest Niedzielą Adoracyjną.
 11. Ks. Paweł odwiedzi swoich chorych po umówieniu telefonicznym.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Działkowej. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna.
 13. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wakacyjny układ funkcjonowania parafii:

Msze święte w Niedzielę są odprawiane godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i o 19:00, w kościele Trójcy Świętej o 13:30, w tygodniu o 6:30 i 18:00.

Biuro Administracji Cmentarza od 1 sierpnia jest czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz 16:00 do 17:00 w sobotę od 9:00 do 10:00.