V Niedziela Wielkiego Postu 3. kwietnia AD 2022

  1. Wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym okresem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna.
  3. Zapraszamy na różaniec przy figurze MB u sióstr Salezjanek, na ul. Daszyńskiego, w intencji rodzin w każdą niedzielę o 15:30.
  4. Nabożeństwa pasyjne:
  5. Droga Krzyżowa w piątek:
    dla dzieci o godz. 16:30
    dla dorosłych o godz. 17:15
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele jest wystawiona skarbona na jałmużnę postną.

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.

W Najbliższy piątek o godz. 17:00, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są trzy trasy: Osieczna – Wschowa, Sława – Wschowa, Wschowa – Wieleń. Zapisy na stronie EDK. Kontakt z liderem tel. 695780503.

  • W naszej świątyni do następnej niedzieli jest wystawiony „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. PZC rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny, ofiara min. 20 zł. W przyszłą Niedzielę przed Mszą świętą będą rozprowadzać także wykonane palmy w cenie 5 zł i 10 zł  oraz symboliczne gałązki palmowe za dowolną ofiarę.
  • Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z grupy ks. Pawła w poniedziałek na Mszy wieczornej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Od 17:30 Adoracja w int. nowych powołań, po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża.
  • Nauki chrzcielne będą w piątek o 18:30 w kościele.
  • Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Ogrodowa bloki. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy Konopnickiej.
  • W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 11:00.
  • Spowiedź wielkopostna, z udziałem kapłanów z dekanatu, będzie w sobotę od 9:00 do 11:00 oraz od 17:00 do 18:00.
  • Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
  • Przyszła niedziela nosi nazwę Niedzieli Męki Pańskiej czyli Niedzieli Palmowej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. Mszę dla dzieci o 12:00, jak pogoda pozwoli, rozpoczniemy na zewnątrz kościoła.

O godz. 19:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta Wschowy. Rozpoczniemy przy Farze, a zakończymy przy kościele św. Jadwigi.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o pokój na świecie a w szczególności na Ukrainie.

Święta w Parafii św. Stanisława

Obecnie zostały zniesione wszystkie przepisy epidemiczne, w tym ilości osób uczestniczących w Liturgii. Zachęcamy aby na liturgiach gromadzących dużą ilość wiernych zasłaniać usta i nos.

Niedziela Palmowa– Męki Pańskiej

Pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przynosimy do świątyni palmy, które będą poświęcone na każdej Mszy Świętej. Czytana jest także Ewangelia, która opowiada o ostatnich chwilach Jezusa, czyli o męce, śmierci oraz godnym pochowaniu ciała Pana.

Msze Święte we Farze o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00;

w Trójcy Świętej o godz.: 13:30

Gorzkie Żale o godz.: 17:00

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta
(Rozpoczęcie przy Farze o 19:30)

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa

Wspomnienie ostatnich dni Pana Jezusa: namaszczenie w Betanii, zapowiedź zdrady Judasza i Piotra

Msze Święte: 6:30, 18:00

Od poniedziałku do środy sakrament pokuty i pojednania od 17:30.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

W Gorzowie Wlkp., przed południem, odbywa się  tzw. Msza Krzyżma. Biskup diecezjalny wraz z księżmi odnawia przyrzeczenia kapłańskie. Poświęcone zostają oleje używane przy sakramentach: namaszczenia chorych– olej chorych; chrztu dorosłych – olej katechumenów; chrztu, bierzmowania i kapłaństwa – Krzyżmo święte.

W Wielki Czwartek (14. 04) nie ma spowiedzi świętej!!!

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18:00

Jest to jedyna Msza Święta sprawowana tego dnia we Farze. Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Brak błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej to znak, że wszystkie dni Triduum stanowią nierozerwalną całość. Po Mszy następuje symboliczne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja ma charakter dziękczynienia za dar Eucharystii:

Adoracja po zakończeniu Mszy: Przyjaciele Paradyża

20:00-21:00 ul. Zielony Rynek;

21:00-22:00 ul. Lipowa, Kasztanowa, Zielona;

22:00-23:00 młodzież

23:00-24:00 adoracja indywidualna i Zakończenie Adoracji.

Wielki Piątek

Dzień męki, śmierci i złożenia do grobu Pana Jezusa. Jeden z dwóch dni w roku w którym nie ma Mszy Świętej. Wszystkie osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły a od 14. roku życia również wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja ma wymiar pokutny, rozważamy mękę Pana Jezusa. Harmonogram adoracji:

08:00 – rozpoczęcie Adoracji

Sakrament pokuty i pojednania od 08:00 do 10:00

08:00-09:00  Przyczyna Dolna, Matejki, Głogowska;

09:00-10:00  Duszpasterstwo Nauczycieli

10:00 – odwiedziny z Najświętszym Sakramentem w szpitalu

          i domu sióstr Elżbietanek

10:00-13:00  Żywy Różaniec (prosimy o podzielenie Róż)

13:00-14:00  ul. Ogrodowa, al. 3-go maja,;

14:00-15:00  Caritas;

Sakrament pokuty i pojednania od 15:00 do 16:00

15:00 Droga krzyżowa ekspiacyjna za grzechy dzieciobójstwa, rozpoczęcie nowenny i Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00-16:00  Rynek, abp. Stablewskiego;

16:00-17:00  ul. Polna, Podgórna, Kamienna, Wierzbowa, Topolowa;

17:00-18:00  Adoracja indywidualna

Liturgia Wielkiego Piątku o godz.: 18:00

Część I Liturgia Słowa Bożego skoncentrowana będzie na opisie męki Pana Jezusa według św. Jana. Następnie będzie uroczysta modlitwa powszechna, która jest zbudowana z 10 wezwań obejmujących potrzeby całego świata

Część II Adoracja Krzyża. Znak hańby i śmierci, stał się dla chrześcijan największym wyróżnieniem i drzewem zwycięstwa. Chrystus umierając na nim otworzył nam bramy Królestwa Niebieskiego, dlatego też, ze czcią i pobożnością całujemy ten Znak. Drzewo Krzyża będzie odsłaniane w trzech etapach, my po każdym z nich w odpowiedzi wyrazimy swoją miłość wobec krzyża przez aklamację „Pójdźmy z pokłonem” oraz przyklęknięcie.

Część III Komunia Święta rozdzielana z Chleba Eucharystycznego, który pozostał od Wielkiego Czwartku, ukazuje nierozerwalny związek śmierci Chrystusa i Eucharystii. Po komunii będziemy uczestniczyć w szczególnym obrzędzie zaczerpniętym z Jerozolimy: zdjęcia z krzyża i namaszczenia Ciała Pana Jezusa.

Część IV Przeniesienie do grobu. Zgodnie z wielowiekową tradycją, przenosimy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Czuwamy przy Chrystusie przez noc i dzień. Trwając na modlitwie rozważajmy misterium męki i śmierci Chrystusa.

20:00-21:00  ul. Działkowa, al. PCK;

Sakrament pokuty i pojednania od 21:00 do 24:00

21:00-22:00  ul. Boh. Westerplatte,17 Pułku;

22:00-23:00  stow. Katolicka Wschowa

23:00-24:00  Akcja Katolicka;

24:00 – zakończenie adoracji

Wielka Sobota – dzień ciszy

Drugi dzień w roku kiedy nie ma sprawowanej Mszy św.

08:00 – rozpoczęcie Adoracji
08:00-09:00  ul. Daszyńskiego, Gospody, Staroleszczyńska, Krótka, Kopernika, Lwia;

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  
od 9:00 do 14:00.

Taca z błog. pokarmów, przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego

09:00-10:00  ul. Chopina, Szymanowskiego, Moniuszki;

10:00-11:00  ul. Konopnickiej, Nowopolna, Konradowska;

11:00-12:00  ul. 55 PPP, Kurpińskiego, Osadnicza,

12:00-13:00  zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych (jak nie będzie opadów deszczu), błogosławieństwo pokarmów będzie na zewnątrz kościoła

13:00-14:00  ul. Kazimierza Wielkiego, Mickiewicza;

14:00-15:00  ul. Żwirki i Wigury, Obr. Warszawy;

15:00-16:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z Nowenną

przed Niedzielą Miłosierdzia;

16:00-18:00  Sprzątanie kościoła (nie ma adoracji)

18:00-19:00  Powstańców Wlkp., Kilińskiego, Herbergera, Ratuszowa, pl. Zamkowy;

19:00-20:00  ul. Ks. Kostki, Łąkowa, Garbarska, Nowa, pl. Farny, Łazienna; Adoracja indywidualna

WIGILIA PASCHALNA godz.: 20:30

Przynosimy ze sobą świece!

Wigilia Paschalna jest najważniejszym wydarzeniem całego roku. Zaczyna ona świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania. Liturgia ta stanowi centralny moment tajemnicy paschalnej. Dopełnia się wszystko, co rozważaliśmy i przeżywaliśmy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. To modlitewne czuwanie ku czci Zmartwychwstania, będzie drogą wiodącą w kierunku fundamentów chrześcijaństwa – do Chrystusa, który jako pierwszy przeszedł ze śmierci do życia.

Liturgia składa się z kilku części:

Liturgia Światła w której błogosławi się ogień oraz nowy Paschał; Śpiewa się następnie Orędzie Wielkanocne oznajmiające radość Wielkiej Nocy;

Liturgia Słowa Bożego zawiera 8 czytań i psalmów oraz Ewangelię;

Liturgia Chrzcielna zawiera litanię do Wszystkich Świętych, błogosławieństwo wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;

Liturgia Eucharystii która kończy się błogosławieństwem oznajmującym radosne Alleluja;

Niedziela Zmartwychwstania

Niedziela niedziel. To do niej zdążają i z niej biorą początek wszystkie niedziele, uroczystości i święta.

6:00 – Msza poranna z procesją rezurekcyjną obwieszczającą światu radość Zmartwychwstania.

Pozostałe Msze święte o godz.: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00;

w kościele Trójcy Świętej o godz.: 13:30

Poniedziałek wielkanocny

Msze Święte o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00

Nie ma Mszy św. w kościele Trójcy Świętej.

 „Posłani w pokoju Chrystusa” Misje Święte 1.-8. Maja AD 2022

Drodzy Parafianie!

Czas Misji Świętych to czas szczególny. Jest to czas, kiedy Bóg może każdego z nas dotknąć swoją łaską i swoją miłością. Jest to czas, kiedy poprzez naszą parafię będzie przechodził Chrystus, aby prostować niekiedy bardzo pogmatwane ścieżki naszego życia.

Jeżeli tylko pozwolisz działać Jezusowi, On swoją miłością naprawi to, co człowiek zepsuł poprzez grzech. I poprowadzi każdego z nas drogą osobistego nawrócenia i przemiany życia. Jezus ma moc, aby to uczynić, niezależnie od tego, jak bardzo odeszliśmy od Boga i od tej Drogi, którą On nas chce prowadzić.

Lecz aby tak się mogło stać, trzeba, abyśmy przeżyli dobrze czas Misji Świętych, które są przed nami. Będzie to taki szczególny czas zatrzymania się, zadumy i refleksji. To nowa, kolejna szansa, którą daje nam Bóg, abyśmy mogli przemienić swoje życie!

Przyjmij zatem, Bracie i Siostro, to zaproszenie do udziału w Misjach Świętych! Są one szansą, którą daje Ci Bóg, abyś mógł jeszcze bardziej przybliżyć się do Niego i być szczęśliwym. Nie zmarnuj tego czasu, który Bóg stawia przed Tobą i pragnie abyś go dobrze wykorzystał!

Zapraszamy Cię do gorliwego udziału w tych Misjach Świętych! Wykorzystaj dobrze ten czas i tę szansę, którą daje Ci Bóg!

IV Niedziela Wielkiego Postu 27. marca AD 2022

  1. W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy niedzielą radości: Laetare. W połowie Wielkiego Postu Matka Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennych postanowieniach.
  2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy wychowanków i opiekunów katolickiego ośrodka Anastasis w Strychach.
  3. Zapraszamy na różaniec przy figurze MB u sióstr Salezjanek, na ul. Daszyńskiego, w intencji rodzin w każdą niedzielę o 15:30.
  4. Nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 16:30
    • dla dorosłych o godz. 17:15
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele jest wystawiona skarbona na jałmużnę postną.

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.

  1. W naszej świątyni jest wystawiony „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. PZC rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny, ofiara min. 20 zł.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek Msza i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od godz. 17:15;
  • w sobotę o 11:00, Msza i nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Paweł i ks. Łukasz odwiedzą z Komunią chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
  1. Następna Niedziela jest niedzielą Adoracyjną.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Obrońców Warszawy. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy Ogrodowa bloki.
  3. Kwietnia w parafii pw. św. Jadwigi odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. Informacje na plakacie.
  4. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o pokój na świecie a w szczególności na Ukrainie.

III Niedziela Wielkiego Postu 20. marca AD 2022

  1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. w zeszła niedzielę zebrano 7335,70 zł, natomiast do puszek na dzieła misyjne zebrano 1452 zł.
  2. Zapraszamy na różaniec przy figurze MB u sióstr Salezjanek, na ul. Daszyńskiego, w intencji rodzin w każdą niedzielę o 15:30.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ten dzień jest możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, na Mszach o godz. 11:00 i 18:00. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zainteresowane osoby przed Mszą będą mogły wpisać się do księgi duchowej adopcji.
  4. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w piątek, o godz. 17.00 w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. bp Tadeusz Lityński odmówi Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. W naszej parafii, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem odmówimy ten Akt, o godz. 17:00.
  5. Nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 16:30
    • dla dorosłych o godz. 17:00
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele jest wystawiona skarbona na jałmużnę postną.

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.

  1. W naszej świątyni jest wystawiony „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Od dzisiaj są rozprowadzane paschaliki na stół wielkanocny, ofiara min. 20 zł.
  2. W czwartek, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  3. W czwartek poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy spotkanie dla rodziców.
  4. W sobotę, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
  5. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic Ogrodowa domki i al. Konstytucji 3-go maja. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy Obrońców Warszawy.
  7. Wielkopostne czuwanie kobiet odbędzie się w Sanktuarium w Otyniu w najbliższą sobotę od godz. 16:30.
  8. Kwietnia w parafii pw. św. Jadwigi odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. Informacje na plakacie.
  9. Na stronie internetowej zostały umieszczone zdjęcia konserwacji ołtarza bocznego, z pracowni konserwatorskiej w Toruniu.
  10. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W naszych modlitwach nie ustawajmy prosząc o dar pokoju.
  12. W następną niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym  katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków. Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć.

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

AKT POŚWIĘCENIA

NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

O Maryjo, Matko Boga i nasza Matko, uciekamy się do Ciebie w tej godzinie cierpienia. Jesteś naszą Matką, miłujesz nas i znasz nas: nic, co nosimy w sercu, nie jest przed Tobą ukryte. Matko miłosierdzia, tak wiele razy doświadczyliśmy Twojej opatrznościowej czułości, Twojej obecności, która przywraca nam pokój, ponieważ Ty zawsze prowadzisz nas do Jezusa, Księcia Pokoju.

My jednak zgubiliśmy drogę do pokoju. Zapomnieliśmy o nauce płynącej z tragedii minionego wieku, o poświęceniu milionów poległych podczas wojnach światowych. Zlekceważyliśmy zobowiązania podjęte jako Wspólnota Narodów i wciąż zdradzamy marzenia narodów o pokoju oraz nadzieje ludzi młodych.  Staliśmy się chorzy z chciwości, zamknęliśmy się w nacjonalistycznych interesach, pozwoliliśmy, by sparaliżowały nas obojętność i egoizm. Woleliśmy lekceważyć Boga, żyć w naszym fałszu, podsycać agresję, niszczyć życie i gromadzić broń, zapominając, że jesteśmy opiekunami naszego bliźniego i wspólnego domu, który dzielimy. Poprzez wojnę rozszarpaliśmy Ziemski ogród, grzechem zraniliśmy serce naszego Ojca, który pragnie, abyśmy byli braćmi i siostrami. Staliśmy się obojętni na wszystkich i wszystko z wyjątkiem nas samych. A teraz ze wstydem mówimy: przebacz nam, Panie!

W nędzy grzechu, w naszych trudach i słabościach, w tajemnicy nieprawości zła i wojny, Ty, Najświętsza Matko, przypominasz nam, że Bóg nas nie opuszcza, ale wciąż patrzy na nas z miłością, pragnąc nam przebaczyć i nas podnieść. To On dał nam Ciebie a Twoje Niepokalane Serce uczynił schronieniem dla Kościoła i ludzkości. Z Bożej dobroci jesteś z nami i przeprowadzasz nas z czułością nawet przez najbardziej skomplikowane dziejowe zakręty.

Zatem uciekamy się do Ciebie, pukamy do drzwi Twego Serca, my, Twoje umiłowane dzieci, które w każdym czasie niestrudzenie nawiedzasz i zachęcasz do nawrócenia. W tej mrocznej godzinie przyjdź nam z pomocą i pociesz nas. Powtarzaj każdemu z nas: „Czyż oto nie jestem tu Ja, twoja Matka?”. Ty wiesz, jak rozplątać pęta naszego serca i węzły naszego czasu. W Tobie pokładamy nadzieję. Jesteśmy pewni, że Ty, zwłaszcza w chwili próby, nie gardzisz naszymi prośbami i przychodzisz nam z pomocą.

Tak właśnie uczyniłaś w Kanie Galilejskiej, gdy przyspieszyłaś godzinę działania Jezusa i zapowiedziałaś Jego pierwszy znak w świecie. Gdy uczta zamieniła się w smutek, powiedziałaś Mu: „Nie mają wina” (J 2, 3). O Matko, raz jeszcze powtórz to Bogu, bowiem dziś zabrakło nam wina nadziei, zniknęła radość, rozmyło się braterstwo. Zagubiliśmy człowieczeństwo, zmarnowaliśmy pokój. Staliśmy się zdolni do wszelkiej przemocy i wszelkiego zniszczenia. Jakże pilnie potrzebujemy Twojej matczynej interwencji.

Przyjmij więc, o Matko, to nasze błaganie.

Ty, Gwiazdo morza, nie pozwól, byśmy zostali rozbitkami w czasie wojennej burzy.

Ty, Arko Nowego Przymierza, inspiruj plany i drogi pojednania.

Ty, „Ziemio nieba”, zaprowadź w świecie Bożą zgodę.

Ugaś nienawiść, usuń pragnienie zemsty, naucz nas przebaczenia.

Uwolnij nas od wojny, zachowaj świat od zagrożenia nuklearnego.

Królowo Różańca Świętego, rozbudź w nas pragnienie modlitwy i miłości.

Królowo rodziny ludzkiej, wskaż narodom drogę braterstwa.

Królowo pokoju, wyjednaj światu pokój.

Niech Twój płacz, o Matko, poruszy nasze zatwardziałe serca. Niech łzy, które za nas przelałeś, sprawią, że znów zakwitnie owa dolina, którą wysuszyła nasza nienawiść. I choć nie milknie zgiełk broni, niech Twoja modlitwa usposabia nas do pokoju. Niech Twoje matczyne dłonie będą ukojeniem dla tych, którzy cierpią i uciekają pod ciężarem bomb. Niech Twoje macierzyńskie objęcie pocieszy tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i swej ojczyzny. Niech Twoje bolejące Serce poruszy nas do współczucia i przynagli do otwarcia drzwi i opieki nad zranioną i odrzuconą ludzkością.

Święta Boża Rodzicielko, gdy stałaś pod krzyżem, Jezus, wskazując na ucznia obok Ciebie, powiedział Ci: „Oto syn Twój” (J 19, 26): w ten sposób zawierzył Tobie każdego z nas. Następnie do ucznia, do każdego z nas, rzekł: „Oto Matka twoja” (w. 27). Matko, chcemy Cię teraz przyjąć w naszym życiu i w naszej historii. W tej godzinie ludzkość, wyczerpana i zrozpaczona, stoi wraz z Tobą pod krzyżem. I potrzebuje zawierzyć się Tobie, potrzebuje poprzez Ciebie poświęcić się Chrystusowi. Naród ukraiński i naród rosyjski, które czczą Cię z miłością, uciekają się do Ciebie, a Twoje Serce bije dla nich i dla wszystkich narodów zdziesiątkowanych przez wojnę, głód, niesprawiedliwość i nędzę.

My zatem, Matka Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój. Niech „tak”, które wypłynęło z Twojego Serca, otworzy bramy dziejów dla Księcia Pokoju; ufamy, że poprzez Twoje Serce, nastanie jeszcze pokój. Tobie więc poświęcamy przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania narodów, niepokoje i nadzieje świata.

        Niech za Twoim pośrednictwem Boże Miłosierdzie rozleje się na ziemię i niech słodki rytm pokoju na nowo kształtuje nasze dni. Niewiasto, któraś powiedziała Bogu „tak” i na którą zstąpił Duch Święty, przywróć pośród nas Bożą harmonię. Ożyw nasze oschłe serca, Ty, któraś jest „żywą nadziei krynicą”. Ty, któraś utkała człowieczeństwo Jezusa, uczyń nas budowniczymi komunii. Ty, która przemierzałaś nasze drogi, prowadź nas drogami pokoju. Amen.