Dzisiaj X Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Za tydzień zbiórka puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze. Dziękujemy za złożone ofiary na remont Fary. Informujemy również, że z wieży kościoła jest ściągane rusztowanie – prosimy o zachowanie bezpieczeństwa. W zeszłym tygodniu na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – zebraliśmy 711,50 zł.
W najbliższy piątek uroczystość – NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek 11. rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
W przyszłą niedzielę NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, głównej patronki diecezji. Uroczystości diecezjalne odbędą się w sobotę 17.06.2023r. o godz. 12:00. Wyjazd dekanalny o godz. 7:30 przy kościele Farnym.
Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Oktawy Bożego Ciała przed procesją eucharystyczną natomiast w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:00.
Spotkanie dla ministrantów, lektorów i kandydatów w sobotę (17.06.2023r.) o godz. 10:30 w Kościele.
Zapraszamy do udziału w XIII pieszej pielgrzymce naszej parafii do sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. Pielgrzymka odbędzie się dnia 24 czerwca o godz.12:00 spotkanie pielgrzymów w Farze, krótka modlitwa i wymarsz na szlak pątniczy. Zachęcamy do udziału w tych wyjątkowych i pełnych zmagań rekolekcjach w drodze, które są doskonałą szansą na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Chcemy modlić się szczególnie o pokój na świecie. Zapisy w zakrystii.
Duszpasterstwo Rolników organizuje w dniach 2.-12. lipca 2023r. 40. Pieszą Pielgrzymkę wyjątkowo z Klenicy, gm. Bojadła, na Jasną Górę.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Obrońców Warszawy.
Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
KANCELARIA CZYNNA: we wtorek: od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 w sobotę: 9:00 do 10:00.
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA Plan obchodów Odpustu Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe 12 czerwca, poniedziałek – Pielgrzymka sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich
10.00 – Powitanie, odsłonięcie Cudownego Obrazu, Różaniec i słowo o historii sanktuarium
11.00 – Msza św. (po Mszy św. – posiłek dla pielgrzymów) 13 czerwca, wtorek – Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i służby zdrowia
09.45 – Zawiązanie wspólnoty – Zespół „Siewcy Lednicy”
11.00 – Msza św. przy ołtarzu polowym (po Mszy św. – posiłek dla pielgrzymów)
12.45 – Integracja
13.45 – Zakończenie pielgrzymki 14 czerwca, środa – Pielgrzymka zakrystianów i posługujących przy domach parafialnych
10.30 – Powitanie i odsłonięcie Cudownego Obrazu
11.00 – Msza św. w bazylice (po Mszy św. – posiłek dla pielgrzymów)
13.00 – Spotkanie pielgrzymkowe oraz akt zawierzenia Matce Bożej Rokitniańskiej. 15 czerwca, czwartek – Pielgrzymka leśników
11.00 – Msza św. – przewodniczy bp Tadeusz Lityński
Wręczenie odznaczeń oraz poczęstunek dla uczestników pielgrzymki OBCHODY CENTRALNE 17 czerwca, sobota
10.30 – Powitanie pielgrzymów i Różaniec
11.30 – Prezentacja hospicjum perinatalnego w Zielonej Górze
12.00 – Msza św. – przewodniczy biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński Po Mszy św.: animacje dla dzieci i dorosłych, wystawa o Maksymilianie Kolbem, Strefa Produktu Regionalnego